Kendamil Premium 4 HMO+800 g

Mléčná výživa v prášku. Potravina pro zvláštní výživu od ukončeného 24. měsíce.

Nová vylepšená receptura s oligosacharidem mateřského mléka HMO (3´GL) a prebiotiky (GOS a FOS) vznikla na základě 60letého výzkumu a vývoje. Kojenecké mléko Kendamil Premium je inspirováno tím nejlepším z přírody. Jeho základ tvoří především plnotučné kravské mléko s přirozeným obsahem mléčného tuku po vzoru mateřského mléka. Určeno pro děti od dvou let. Obal je plně recyklovatelný.

399 Kč / ks 49,88 Kč / 100 g
Skladem

Benefity:

  • Z plnotučného mléka s přirozeným obsahem mléčného tuku1
  • Oligosacharid mateřského mléka (3´GL)2
  • Prebiotika GOS a FOS
  • DHA rostlinného původu3
  • Obsahuje esenciální mastné kyseliny (ALA a LA)4
  • Obsahuje vitamíny A a C5
  • Obsahuje vápník6
  • Bez palmového oleje, bez rybího oleje a bez sóji
  • Vyrobeno bez použití GMO7
  • Příjemná mléčná chuť

1 Obsahuje 1,1 g mléčného tuku na 100 ml připraveného mléka.
2 3´galaktosyllaktóza je oligosacharid mateřského mléka, patřící do skupiny HMO (Human Milk Oligosaccharides) a přirozeně se vyskytující v mateřském mléce.
3 Z mikrořas Schizochytrium sp.
4 Esenciální mastné kyseliny (ALA a LA) jsou potřebné pro normální růst a vývoj dětí. Příznivého účinku lze dosáhnout při příjmu 2 g kyseliny α-linolenové (ALA) a 10 g kyseliny linolové (LA) denně.
5 Vitamíny A a C přispívají k normální funkci imunitního systému.
6 Vápník je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí.
7 Certifikováno. Geneticky modifikované složky/suroviny (dle legislativy) nebyly použity v žádné fázi výroby potraviny včetně krmení pro hospodářská zvířata, od kterých je mléko získáváno.

 

Balení obsahuje 800 g.

Doporučené dávkování

1 zarovnaná odměrka (4,6 g prášku) na 30 ml vody (odpovídá 91 kJ / 22 kcal)

Množství vody na 1 dávku: 90 ml, 180 ml
Počet odměrek na 1 dávku: 3, 6
Množství připravovaného mléka: 100 ml, 200 ml

Kendamil Premium 4 HMO+ = 90 ml převařené vody + 3 zarovnané odměrky (13,8 g prášku).

Důležité upozornění

Kojení je nejlepší způsob výživy Vašeho dítěte. Kendamil Premium 4 HMO+ je určen pro výživu malých dětí od ukončeného 24. měsíce a měl by tvořit pouze součást jejich smíšené a vyvážené stravy. Při krmení z lahvičky zamezte nepotřebnému prodlužování kontaktu savičky se zoubky, zvyšujete tím riziko zubního kazu. Pečujte o hygienu ústní dutiny dítěte, především před spaním. Dodržujte pokyny pro přípravu, krmení a skladování, jinak ohrozíte zdraví dítěte. Není určeno pro děti do 12 měsíců.

Důležité doporučení

Po přípravě každé dávky balení pečlivě uzavřete. Nepřidávejte více nebo méně odměrek, než je stanoveno, a ani cokoliv jiného. Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, poté ji zlikvidujte. Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.

Příprava

Před otevřením víčka vždy zkontrolujte, zda není ochranný klip poškozený. Pokud byl poškozen, mléko nepoužívejte. Odstraněný ochranný klip a folii ihned zlikvidujte tak, aby byly mimo dosah dětí. Umyjte si ruce a sterilizujte veškeré pomůcky a lahvičku. Převařte kojeneckou vodu a nechte vychladnout na cca 40 °C. Nepoužívejte opakovaně převařovanou vodu. Pomocí odměrky, která je součástí balení, přidejte do láhve s vodou odpovídající počet odměrek zarovnaných o hranu uvnitř balení (viz doporučené dávkování). Láhev uzavřete a dobře protřepejte, aby se prášek rozpustil. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilizovaným dudlíkem. Před podáváním ověřte teplotu mléka na vnitřní straně zápěstí (doporučená teplota je 37 °C) a podávejte.

Skladování

Skladujte na chladném a suchém místě. Baleno v ochranné atmosféře. Nedávejte do ledničky ani nezmrazujte.

Minimální trvanlivost do: viz dno plechovky. Spotřebujte do 4 týdnů po otevření.

Složení

Plnotučné mléko (173 g tekutého mléka na 100 g prášku), laktóza (z mléka) sušené odstředěné mléko, rostlinné oleje (slunečnicový, kokosový, řepkový), galaktooligosacharidy (z mléka) 2,2 %, fosforečnan vápenatý, mléčnan vápenatý, hydroxid draselný, olej z mikrořas Schizochytrium sp., olej z Mortierella alpina, askorban sodný, fruktooligosacharidy 0,16%, citrát vápenatý, nukleotidy (cytidin-5'-monofosfát, sodná sůl uridin-5'-monofosfátu, adenosin-5'-monofosfát, sodná sůl inosin-5'-monofosfátu, sodná sůl guanosin-5'-monofosfátu), síran železnatý, vitamín E, síran zinečnatý, niacin, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, vitamín A, thiamin, riboflavin, vitamín B6, kyselina listová, síran manganatý, jodid draselný, vitamín K, seleničitan sodný, biotin, vitamín D3, vitamín B12.
Upozornění pro alergiky: obsahuje mléko.

Výživové hodnoty ve 100 ml: Energie 270 kJ/ 64 kcal, tuky 2,8 g - z toho nasycené 1,3 g, polynenasycené 0,4 g, sacharidy 8,0 g - z toho cukry 7,5 g - z toho laktóza 7,3 g, vláknina 0,23 g, bílkoviny (N x 6,25) 1,8 g, sůl 0,06 g. 

Vitamíny: Vitamin A 62 mg (15 %*), Vitamín D3 - 0,7 µg (10%*), Vitamin E 1,2 mg (24 %*), Vitamin K 3,7 µg (31%*), Vitamín C 11,8 mg (26 %*), Thiamin 0,07 mg (14 %*), Riboflavin 0,12 mg (17 %*), Niacin 0,7 (10 %*), Vitamin B6 - 0,04 mg (2,86 %*), Kyselina listová 14 µg (11 %*), Vitamin B12 - 0,1 µg (14 %*), Kyselina pantothenová 0,45 mg (15 %*), Biotin 1,8 µg (18 %*). 

Minerály: Sodík 23,5 mg, Draslík 106 mg (11 %*), Chlorid 51 mg (10 %*), Vápník 121 mg (22 %*), Fosfor 66 mg (12 %*), Hořčík 6,5 mg (8 %*), Železo 0,9 mg (11 %*), Zinek 0,5 mg (10 %*), Měď 0,035 mg (3,5 %*), Jód 11 µg (14 %*), Selen 2,5 µg (12 %*), Mangan 8,5 µg . *RHP - referenční hodnota příjmu 

Ostatní: GOS (galaktooligosacharidy) 0,2 g, FOS (fruktooligosacharidy) 0,02 g, 3'GL** 0,005 g, L-karnitin 0,9 mg, Nukleotidy 2,8 mg.
Omega 3: Kyselina alfa linolenová (ALA) 35,9 mg, Kyselina dokosahexanová (DHA) 8,6 mg.
Omega 6: Kyselina linolová (LA) 359 mg, Kyselina arachidonová (ARA) 2,2 mg. 

100 ml připraveného mléka = 13,8 g prášku a 90 ml vody
** 3'GL (3'Galaktosyllaktóza) = Oligosacharid mateřského mléka, patřící do skupiny HMO přirozeně se vyskytující v mateřském mléce

 

Upozornění

Obsahuje DHA (jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou výživu. DHA (neboli kyselina dokosahexaenová) je polynenasycenou mastnou kyselinu s dlouhým řetězcem, která patří mezi omega-3 mastné kyseliny, která je produkována mikrořasami a nalezneme ji také u všech zvířat, které se těmito řasami živí. Omega 3 patří k esenciálním mastným kyselinám, které si tělo samo nedokáže vyrobit a je tak odkázáno na vnější příjem (většinou stravou).

Kojení je nejlepší způsob výživy Vašeho dítěte. KENDAMIL PREMIUM 4 HMO+ je určen pro výživu malých dětí od ukončeného 24. měsíce a měl by tvořit pouze součást smíšené a vyvážené stravy malého dítěte. Při krmení z lahvičky, zamezte nepotřebnému prodlužování kontaktu savičky se zoubky, zvyšujete tím riziko zubního kazu. Pečujte o hygienu ústní dutiny dítěte, především před spaním. Dodržujte pokyny pro přípravu, krmení a skladování, jinak ohrozíte zdraví dítěte. Není určeno pro děti do 12 měsíců.

Důležité instrukce pro krmení: Používejte správné množství zarovnaných odměrek, jak je instruováno. Dítěti může být špatně při použití více nebo méně odměrek, než je nařízeno. Pokud připravené mléko nevyužijete do 2 hodin od připravení, doporučuje se jej vylít a připravit nové. Nepřidávejte do připraveného mléka produkty, které jsou určené pro dospělé, jako např. trvanlivé kravské mléko. Neohřívejte v mikrovlnné troubě.

 

Vyrobeno ve Velké Británii. Výrobce: KENDAL NUTRICARE Ltd., Mint Bridge Rd, Kendal LA9 6NL, Velká Británie

Distributor ČR: Health Academy s.r.o., Zbraslavská 22/49, Praha 5, 159 00, Česká Republika, info@healthfactory.cz

Kód Kód: 3102
Jméno značky: Kendamil
Kategorie: Kendamil
Hmotnost: 1.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: